Evoluce fotbalových triček a fotbalových tepláků

Fotbalová trička lze nalézt na všech úrovních soutěže. Můžete například získat klasická trička z Premier League, La Ligy, Bundesligy, Serie A a dalších. Můžete také najít dresy z různých domácích lig, včetně dresů pro Bayern Mnichov, Real Madrid, AC Milán a další. I když fandíte jen jednomu týmu, je tu pro vás dres. A pokud chcete tričko na každý zápas, je jich na výběr několik.

Jak se tento sport stal populárnějším, košile se vyvinuly do různých materiálů. Raná fotbalová trička se vyráběla z vlny nebo bavlny, protože tyto materiály absorbovaly pot a udržovaly hráče v teple. Bavlna však měla vysokou cenu a byla nepohodlná na nošení. V důsledku toho se v 50. letech začaly vyvíjet fotbalové dresy. Mezitím se staly široce dostupné bílé ponožky a byly představeny převážně světlé punčochy. Košile s krátkým rukávem se poprvé objevily ve finále předválečného poháru.

V roce 1890 fotbalová liga konečně požadovala, aby kluby zaregistrovaly své barvy. Ačkoli to od nich fotbalová liga do konce století nevyžadovala, nakonec se stalo běžným, že přední kluby nosily uniformy, které byly snadno rozpoznatelné. Na konci století byla nejoblíbenější fotbalová trička pruhovaná a měla řadu barev. Pokud máte zájem o koupi fotbalového dresu, nezapomeňte se podívat do našeho obchodu pro skvělé fotbalové dresy!

Zkontrolujte také: https://www.r-gol.com/cs/puma-future